Barış için Tiyatrocular'ın Destek Metni

Tarih: 
01.02.2016

Barış İçin Akademisyenler İnsiyatifi’nin hükümete yaptığı barış ve müzakere çağrısını, her gün canımızı yakan haberler aldığımız bu günlerde umudumuzu güçlendiren en anlamlı ve insani girişimlerden biri olarak görüyoruz.

Bizler tiyatro ve sahne-gösteri sanatları alanında çalışan sanatçılar olarak barış için çağrıda bulunan akademisyenlerin bu onurlu buluşmasının yanında duruyor, ifade özgürlüğünün, eşitliğin, yaşam hakkının ve koşulsuz barışın yanında olduğumuzu beyan ediyoruz.

Vicdanımız ve tüm kalbimizle akademisyenlerin müzakere ve barış çağrısına sesimizi katıyoruz.

Barış hemen şimdi!

Siz de barış için destek vermek istiyorsanız barisicintiyatrocular@gmail.com adresine adınızı ve soyadınızı gönderebilirsiniz.

#barisicintiyatrocular
https://barisicintiyatrocular.wordpress.com/

Kurmancî

Em vê banga aşitiyê ku ji hêla akademîsyanan ve li dijî şerê hikûmeta AKPê hate destpêkirin, mîna hewleke mirovahiyê dibînin. Bi taybetî di van rojan de ku em xeberên dilgiran werdigirin, vê bangê dilê me bi hêviya aşitî û aramiyê germ kir.
Em wek şanoger û hunermendên hunerên dikê radigihînin ku em li gel wan akademisyanên bangdêrên aşitiyê ne û em dixwazin bê zanîn ku em jî reftarên mafê xweîfadekirinê, wekhevî, mafê jiyanê û aşitiya bê şert û merc in.

Em bi dil û wijdanê xwe dengê xwe li banga akademîsyanan ya ji bo aşitî û muzakereyê zêde dikin.

Aşitî aniha!

#barisicintiyatrocular
https://barisicintiyatrocular.wordpress.com/

English

We consider the peace and negotiation appeal made to the government by the “Academicians’ Initiative for Peace” to be a very significant and humanistic one which also helps to strengthen our hopes in these days of bad news.

As artists who work in theatre and performing arts, we support this dignified appeal and declare that we promote the freedom of speech, equality, the right to life, and unconditional peace.

With our hearts and conscience, we support the academicians’ appeal for peace and negotiation!

Peace right now!

To become a  supporter you can send your name and surname to barisicintiyatrocular@gmail.com

#barisicintiyatrocular
https://barisicintiyatrocular.wordpress.com/

 

İmzacıların listesini görmek için tıklayınız.